За два дни Европа видя две лица на Радев
Само за два дни Европа видя две лица на Румен Радев.
Третото го видяхме през днешния ден, на личен терен.
Едно си Радев знае, едно си Радев бае. Това свое лице той сподели завчера в Париж. Там министър председателят повтори обичаната си теза за Украйна – че трябвало Европа най-накрая да договаря с Русия, че не може да реализира стандартна победа над най-голямата нуклеарна мощ и така нататък Все познати неща, които към този момент слушаме от него 10 години.
Чудно обаче по какъв начин Радев не помни за еврото. Сигурно се е обливал със студена пот в Брюксел, до момента в който Урсула фон дер Лайен хвалеше пред него въвеждането на единната валута в България, за което той искаше референдум и до през днешния ден оплаква " жителите ", че били лишени от това право.
Песимистите в лицето на антиевропейски настроените хора се тормозиха, а оптимистите в лицето на демократите сякаш си отдъхнаха.
Оказа се, че и двата лагера са се вълнували на вятъра. Радев ни сервира следващата порция песимизъм към еврото през днешния ден. Преди началото на държавното съвещание той разгласи, че България влиза в процедура на Европейската комисия по свръхдефицит. Това му била споделила през вчерашния ден председателката на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен. И всичко това било, с цел да излъжат, че сме подготвени за еврозоната.
Кой знае за какво обаче той не загатна и дума за идната процедура през вчерашния ден в Брюксел, където бе на първото си посещаване като министър председател. При това двамата с Фон дер Лайен дадоха взаимни изказвания след срещата, на която министър председателят ни научил неприятната вест.
Радев загатна обаче, че председателката на Европейска комисия му споделила за отблокирана част от сумата, арестувана от Европейска комисия поради несъблюдение на основни стадии, залегнали в националния проект за възобновяване и резистентност (ПВУ). Но не назова точна сума. Оказа се, че и това не е по този начин. От Европейска комисия обявиха особено за Клуб Z, че става дума за отблокирането на близо 370 милиарда евро, само че едвам след осъществяване на нужните промени..
Защо Радев сподели едно лице в Париж, а напълно друго - в Брюксел?
Много просто. Във Франция, където визитата бе двустранно, той реши да се прави на „ огромен българин “ и да показва пред твърдия си електорат, че брани националните ползи. А те съгласно него и поддръжниците му не включват поддръжка за Украйна, само че включват доближаване с Русия.
В Брюксел визитата беше в качеството на новоизбран водач и задачата беше да се показа пред управлението на Европейски Съюз. Е, няма по какъв начин да каже на Урсула фон дер Лайен – най-малко обществено, да сяда незабавно и да договаря с Путин. Може и да е загатнал такова нещо, само че уединено. Може и да го каже пред останалите водачи на Европейския съвет точно на рождения си ден на 18 юни. Предстои да забележим.
Външно обаче задачата бе да удостовери в Брюксел проевропейския курс на България.
Но нито в Париж, нито в Брюксел Радев обели дума против еврото. Това към този момент е третото му лице. То е за вътрешна консумация – най-малко към този момент. Но пък може в скоро време Радев да го показва и в някоя страна членка отвън еврозоната като Полша, Румъния или Чехия. А за какво не и в Дания, която единствена от страните членки е получила правото да не приема единната европейска валута?
Предстои да забележим.
За два дни видяхме три лица на Радев - за пред евроскептиците, за пред проевропейците и за вътрешна консумация.
Но видяхме и нещо друго. Че и във Франция, и в Белгия ползата към визитата му е съвсем нулев. Дори „ Политико “, считан за всекидневен глас на Европейската комисия, през днешния ден не е разгласил нито ред за „ височайшата “ аудиенция.
За сметка на това изданието от няколко дни написа обстойно и нашироко за унгарския проевропейски министър председател Петер Модьор, който наследи евроскептика Виктор Орбан и от през вчерашния ден е в Брюксел. Това към този момент би трябвало да ни приказва нещо.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Третото го видяхме през днешния ден, на личен терен.
Едно си Радев знае, едно си Радев бае. Това свое лице той сподели завчера в Париж. Там министър председателят повтори обичаната си теза за Украйна – че трябвало Европа най-накрая да договаря с Русия, че не може да реализира стандартна победа над най-голямата нуклеарна мощ и така нататък Все познати неща, които към този момент слушаме от него 10 години.
Чудно обаче по какъв начин Радев не помни за еврото. Сигурно се е обливал със студена пот в Брюксел, до момента в който Урсула фон дер Лайен хвалеше пред него въвеждането на единната валута в България, за което той искаше референдум и до през днешния ден оплаква " жителите ", че били лишени от това право.
Песимистите в лицето на антиевропейски настроените хора се тормозиха, а оптимистите в лицето на демократите сякаш си отдъхнаха.
Оказа се, че и двата лагера са се вълнували на вятъра. Радев ни сервира следващата порция песимизъм към еврото през днешния ден. Преди началото на държавното съвещание той разгласи, че България влиза в процедура на Европейската комисия по свръхдефицит. Това му била споделила през вчерашния ден председателката на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен. И всичко това било, с цел да излъжат, че сме подготвени за еврозоната.
Кой знае за какво обаче той не загатна и дума за идната процедура през вчерашния ден в Брюксел, където бе на първото си посещаване като министър председател. При това двамата с Фон дер Лайен дадоха взаимни изказвания след срещата, на която министър председателят ни научил неприятната вест.
Радев загатна обаче, че председателката на Европейска комисия му споделила за отблокирана част от сумата, арестувана от Европейска комисия поради несъблюдение на основни стадии, залегнали в националния проект за възобновяване и резистентност (ПВУ). Но не назова точна сума. Оказа се, че и това не е по този начин. От Европейска комисия обявиха особено за Клуб Z, че става дума за отблокирането на близо 370 милиарда евро, само че едвам след осъществяване на нужните промени..
Защо Радев сподели едно лице в Париж, а напълно друго - в Брюксел?
Много просто. Във Франция, където визитата бе двустранно, той реши да се прави на „ огромен българин “ и да показва пред твърдия си електорат, че брани националните ползи. А те съгласно него и поддръжниците му не включват поддръжка за Украйна, само че включват доближаване с Русия.
В Брюксел визитата беше в качеството на новоизбран водач и задачата беше да се показа пред управлението на Европейски Съюз. Е, няма по какъв начин да каже на Урсула фон дер Лайен – най-малко обществено, да сяда незабавно и да договаря с Путин. Може и да е загатнал такова нещо, само че уединено. Може и да го каже пред останалите водачи на Европейския съвет точно на рождения си ден на 18 юни. Предстои да забележим.
Външно обаче задачата бе да удостовери в Брюксел проевропейския курс на България.
Но нито в Париж, нито в Брюксел Радев обели дума против еврото. Това към този момент е третото му лице. То е за вътрешна консумация – най-малко към този момент. Но пък може в скоро време Радев да го показва и в някоя страна членка отвън еврозоната като Полша, Румъния или Чехия. А за какво не и в Дания, която единствена от страните членки е получила правото да не приема единната европейска валута?
Предстои да забележим.
За два дни видяхме три лица на Радев - за пред евроскептиците, за пред проевропейците и за вътрешна консумация.
Но видяхме и нещо друго. Че и във Франция, и в Белгия ползата към визитата му е съвсем нулев. Дори „ Политико “, считан за всекидневен глас на Европейската комисия, през днешния ден не е разгласил нито ред за „ височайшата “ аудиенция.
За сметка на това изданието от няколко дни написа обстойно и нашироко за унгарския проевропейски министър председател Петер Модьор, който наследи евроскептика Виктор Орбан и от през вчерашния ден е в Брюксел. Това към този момент би трябвало да ни приказва нещо.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




